Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100508 Library:100236 in /home/cecenter/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
دکتر دمینگ و چرخه بهبود مستمر – مرکز تخصصی گواهینامه CE

دکتر دمینگ و چرخه بهبود مستمر

 

کاربردی در سیستمهای مدیریتی

در حال حاظر چرخه دمینگ به عنوان ابزاری کارآمد در سیستمهای مدیریتی کاربرد داشته و استفاده از آن به منظور ایجاد بهبود در سازمانهایی که اقدام به استقرار سیستم های مدیریتی به وسیله استانداردهای تدوین شده سازمان جهانی استاندارد نموده اند امری واجب است، با توجه به اهمیت موضوع در رابطه با این چرخه که در همه فعالیت ها نیز قابلیت کاربرد دارد توضیح می دهیم.

دلیل معروف شدن آن

این چرخه از آن جهت به نام چرخه دمینگ معروف شد که به وسیله فردی به همین نام ابداع و معرفی گردید، ادوارد دمينگ در سال 1900 در ويومينگ آمريكا بدنیا آمد و در سال 1928 دکترا خود را در رشته ریاضیات فيزيك اخذ نمود.

آغاز در کشور ژاپن

استفاده از این چرخه از سال 1951 در کشور ژاپن آغاز شد و از سال 1980میلادی در آمريكا نیز به شرکتهایی كه بالاترین توان كيفيت و بهره وری را داشتند اهداء جوایزی تحت عنوان جایزه دمينگ شروع شد. دمينگ خود، در ژاپن بارها جوایز ارزشمند دمينگ را دريافت نمود و در سال 1987 نیز در آمريكا از رئیس جمهور وقت مدال ملی تکنولوژی را دريافت نمود.

مبنايي براي بهبود كيفيت

مدل معروف وي تحت عنوان چرخه دمينگ امروزه زبانزد جهانیان شده و به عنوان مبنايي براي بهبود كيفيت شناخته شده است، او در سال 1993 (دسامبر) در آمريكا چشم از جهان فرو بست. پس از دمينگ فرضيه معروف او ”بهبود مستمر كيفيت“ یعنی همان چرخه كيفيت PDCA در كليه مباحث مدیریتی متداول گشته است و راهنمای بسیار مفید و ارزشمندی براي مدیریت كيفيت مي باشد.

در آخر

چرخه PDCA به نحوی طراحی شده است که بتواند به عنوان یک مدل پویا مورد استفاده قرار گیرد، بدین معنا که آخرین گام تکامل مرحله قبلی، به منزله اولین گام مرحله بعدی خواهد بود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صادرات به کشور های خارجی و در مورد استاندارد CE و همچنین صدور گواهینامه CE با کارشناسان مرکز تخصصی CE  متعلق به شرکت آزمون و تائید کاربران تماس بگیرید.

اخذ CE با مرکز تخصصی گواهینامه CE

021-88397795-88397446


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *