Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100508 Library:100236 in /home/cecenter/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1753
اجزاء تشکیل دهنده چرخه PDCA و مفهوم کلی آنها – مرکز تخصصی گواهینامه CE

اجزاء تشکیل دهنده چرخه PDCA و مفهوم کلی آنها

 

1)برنامه(plan):

چرخه دمینگ با مطالعه وضع موجود در خلال گردآوری اطلاعات جهت برنامه ریزی برای بهبود آغاز میشود، در این مرحله آنچه را که می خواهید بهبود یابد، تجزیه و تحلیل کرده و نواحی قابل بهبود را پیدا کنید: نخستین گام، انتخاب آن قسمتهایی است که در اولویت برای بیشترین تلاش شما قرار دارد.

2)اجراء(do):

تغییر یا تست را اجرا کنید (ترجیحاً در یک مقیاس کوچک). این اجراء مربوط به تغییری است که در مرحله ی برنامه در مورد آن تصمیم گرفته اید.

3)ارزیابی(check):

این مرحله یک مرحله حیاتی در چرخه PDCA است، پس از اجراء تغییرات در یک مدت کوتاه، شما باید تشخیص دهید که اجراء آن تغییر تا چه حد مؤثر بوده است، آیا واقعاً به بهبود مورد نظر شما منجر شده است یا نه؟

4)اقدام(action):

تغییرات را ثبت کنید و یا دوباره چرخه را آغاز کنید. پس از برنامه ریزی، اجراء و تنظیم تغییر، باید تصمیم بگیرید که آیا این تغییر ارزش استمرار دارد یا نه؟ در صورتی که اجرای این تغییر صرفاً به تلف کردن وقت شما می انجامد یا ادامه آن شما را با مشکل مواجه می سازد و یا در نهایت به بهبود نمی انجامد، ممکن است توقف تغییر را مد نظر قرار داده و یا تغییر جدیدی را برنامه ریزی کنید،

چرخه بارها و بارها تکرار می‌شود

ممکن است تصمیم بگیرید این تجربه (آزمایش) را به یک ناحیه متفاوت انتقال دهید و یا به تدریج بر پیچیدگی آن بیفزائید. بدین ترتیب شما به مرحله برنامه بر می گردید،سپس این چرخه بارها و بارها تکرار می‌شود و باعث ایجاد بهبود مستمر می گردد. هرچه شما روند کار خود را بهبود می‌بخشید، هم‌زمان دانش خود را در مورد این روند کار بهبود بخشیده‌اید. بهبود مستمر در کلیه امور مستلزم درک و دانش بیشتر و نظریه بهتر است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صادرات به کشور های خارجی و در مورد استاندارد CE و همچنین صدور گواهینامه CE با کارشناسان مرکز تخصصی CE  متعلق به شرکت آزمون و تائید کاربران تماس بگیرید.

اخذ CE با مرکز تخصصی گواهینامه CE

021-88397795-88397446


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.